Hosting dla e-sklepu


Sklepy internetowe to rozbudowane witryny, które w celu sprawnego działania zużywają dużą ilość transferu. Obszerna liczba plików na platformie to duża ilość zapytań do serwera, a zarazem znaczne obciążenie jego pamięci RAM. Podczas wyboru optymalnego hostingu na pewno należy wziąć pod uwagę nie tylko obecną ofertę produktów dostępnych w witrynie, ale również przyszłą rozbudowę poszczególnych segmentów. Poniżej przedstawiamy konkretne propozycje hostingowe dla właścicieli małych, średnich i dużych e-sklepów.


W czasie rozwoju Twojego sklepu internetowego i wzrostu liczby użytkowników oraz odwiedzających niedopuszczalna jest sytuacja, w której serwer tego nie wytrzyma, a co za tym idzie, Twój sklep zniknie z sieci lub kolejne podstrony będą się ładowały dłużej, niż powinny. Co zatem powinieneś wziąć pod uwagę, wybierając dostawcę hostingu pod usługi e-commerce?

1 Rodzaje serwerów a ich wydajność

Serwer dla Twojego e-sklepu powinien zapewnić:
• optymalną przestrzeń dyskową,
• dużą moc obliczeniową,
• płynność i szybkość ładowania strony.
Większość z tych zadań zależy od rodzaju serwera, jaki wybierzesz. Do dyspozycji masz następujące typy:
1. Serwer współdzielony
Rozwiązanie bardzo popularne i dobrze sprawdzające się w przypadku małych e-sklepów. Twój sklep internetowy będzie w tym przypadku dzielił zasoby serwera ze stronami innych klientów. Jest to technologia przeznaczona przede wszystkim dla witryn, które nie odnotowują zbyt dużego ruchu. Jeśli jednoczesne obciążenie serwera przez strony wszystkich klientów spowoduje równomierne rozłożenie wykorzystania pamięci RAM komputera, Twój sklep może wtedy realizować transakcje bardzo powoli, a działanie witryny może zostać zawieszone albo na jakiś czas zniknie ona z sieci. Dlatego kiedy nastawiony jesteś na rozwój i wiesz, że w przyszłości chcesz mieć wielu klientów, a co za tym idzie, dużą ilość połączeń przychodzących, zdecyduj się na inne, bardziej kompleksowe rozwiązania.
Serwery współdzielone w Hekko

serwer wspoldzielony

2. Serwer VPS
Sposób działania serwera VPS mieści się pomiędzy serwerem współdzielonym a dedykowanym. W tym przypadku Ty jako klient posiadasz wydzielone zasoby w ramach bardziej rozbudowanego serwera, które są oddzielone od innych klientów hostera i które mają z góry zdefiniowane zasoby do wykorzystania. Korzystanie z serwera VPS nakłada co prawda pewne ograniczenia, możesz w nim jednak odpowiednio zmieniać ustawienia, oczywiście za dodatkową opłatą. Podsumowując, jeśli Twoje potrzeby się zmieniają, to serwer VPS pozwala na elastyczne dopasowywanie oferty.
Cena serwera VPS w Hekko przeznaczonego do e-commerce, to obecnie 78 zł/miesięcznie (stan na 24.01.2017) lub 780 zł rocznie. Poniżej znajdują się jego parametry.

serwer vps

3. Serwer dedykowany
W momencie, kiedy Twój sklep odwiedzany jest przez rzesze użytkowników, dokonujących w nim zakupów każdego dnia, najlepszym rozwiązaniem jest serwer dedykowany. Każdy sklep internetowy w miarę upływu czasu rozbudowuje swoją siatkę produktów, sięgającą częstokroć tysięcy pozycji, a co za tym idzie, również multimediów na serwerze. Z tego powodu potrzeby sklepów internetowych najlepiej spełniają serwery VPS oraz dedykowane – serwer współdzielony może najzwyczajniej nie zapewnić wystarczającej ilości zasobów. Pamiętaj, że oba te środowiska są znacząco droższe i potrzebują indywidualnego administratora do ich obsługi.
Propozycje serwerów dedykowanych w Hekko

serwer dedykowany

2 Parametry, na które powinieneś zwrócić uwagę

1. Transfer
Czym jest transfer? Najprościej, ilością danych, jakie mogą zostać przesłane z serwera do użytkowników np. Twojego e-sklepu. Sklep zawierający dużą ilość produktów, a więc też multimediów w postaci zdjęć, filmów itp., będzie potrzebował zatem więcej transferu niż strona, na której znajduje się głównie sam tekst. Nawet najprostsza strona podczas odwiedzin dużej ilości osób może wyczerpywać limity transferu, a co dopiero, gdy tysiąc użytkowników na raz odwiedzi Twój e-sklep, robiąc zakupy i przeglądając treści? Dostawcy hostingu coraz częściej proponują klientom transfer bez limitów, dlatego wybierając hostera, zwróć szczególną uwagę na ten czynnik.
2. Pojemność
To parametr, który wskazuje ilość miejsca przeznaczonego na Twoje zasoby na serwerze. Przechowuje wszelkie pliki umieszczane na stronie, narzędzia do jej zarządzania, jak też firmową pocztę elektroniczną. Pojemność w tym przypadku jest szczególnie ważna, głównie dlatego, że sklepy internetowe posiadają dużą ilość zdjęć, filmów i innych multimediów.
3. Szybkość wczytywania strony
Użytkownicy internetu nie należą do osób cierpliwych, chcą mieć wszystko natychmiast. Często decydują się na zakupy w internecie, gdyż nie mają czasu na to, aby rozglądać się za produktem w sklepach stacjonarnych. Jeśli strona ładuje się wolno, potencjalny klient może się zniechęcić i przenieść do konkurencji. Aż 40% internautów deklaruje, że jeśli strona internetowa ładuje się ponad 3 sekundy, to ją opuszczają. Pamiętaj, że szybkość działania sklepu nie zależy jedynie od serwera, ale również od używanych narzędzi, motywów i poprawnej konfiguracji serwera.
4. Bezawaryjna dostępność serwera
W przypadku e-sklepu powinno Ci zależeć na tym, aby działał on 24 h na dobę, dlatego uptime, czyli bezawaryjna dostępność serwera, powinna wynosić ponad 99,5%.
Wybierając dostawcę hostingu, poinformuj go o Twoich planach rozwojowych – tylko wtedy będzie mógł zaoferować najlepszą i najbardziej korzystną dla Ciebie ofertę. Pamiętaj, aby serwer, który wybierzesz, posiadał takie cechy jak szybkość, elastyczność i stabilność. Może zdarzyć się tak, że bez zestawu tych cech zamiast zdobywać klientów, zaczniesz ich tracić. Zwróć również uwagę na zapewniane bezpieczeństwo (regularne backupy) oraz wsparcie techniczne dostawcy.

Czy wiesz, że istniejemy na rynku hostingowym od 2007 roku, a nasz data center znajduje się w Polsce, a dokładniej w Gdańsku? Jeśli masz jakieś pytania dotyczące hostingu, to pisz śmiało, a jeśli masz ochotę to poniżej znajduje się kod rabatowy, dzięki któremu przy zamówieniu naszych usług hostingowych, uzyskasz 50% zniżki.

Jak zaoszczędzić 50% na hostingu?

EXAG456765

Podaj ten kod zamawiając nowe konto hostingowe w Hekko.pl, a w pierwszym roku dostaniesz aż 50% rabatu od cen wskazanych na stronie. Testuj bezpłatnie przez 14 dni. Polecany przez 95% użytkowników niezależnego forum webhostingtalk.pl

Dobre? To podziel się!Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Buffer this page