W związku z koronawirusem SARS-Cov-2, powodującym chorobę COVID-19:

Kiedy myślisz o wirusie w kontekście firmy utrzymującej Twoje dane, przede wszystkim przychodzi Ci do głowy infekcja strony, bo przecież zazwyczaj nie widujemy się twarzą w twarz i „ludzkie” wirusy nie infekują serwerów. Wydarzenia na całym świecie przybierają jednak taki obrót, że mają wpływ nawet na działanie takich organizacji, jak nasza.

W dniu dzisiejszym, 2020-03-10 Prezydent Poznania ogłosił tymczasowe, prewencyjne zamknięcie wszystkich placówek edukacyjnych. Jak być może wiesz, znaczna część naszych pracowników pracuje właśnie w Poznaniu. Można mniemać, że inne miasta postąpią podobnie. Te mocne działania prewencyjne niosą swoje skutki – nasi pracownicy mają dzieci w tych przedszkolach i szkołach. Dlatego podjęliśmy decyzję, aby każdy, kto chce – mógł pracować zdalnie. W ten sposób ułatwiamy pracownikom opiekę nad dziećmi i jednocześnie zmniejszymy liczbę bezpośrednich interakcji w miejscu pracy.

Oznacza to, że na odebranie telefonu możesz czekać odrobinę dłużej, niż zazwyczaj. Mamy nadzieję, że rozumiesz tę sytuację. Zrobimy wszystko, aby zmiany miały jak najmniejszy wpływ na tempo realizacji zgłoszeń. Planujemy utrzymać czasy reakcji na maile oraz chata oraz odbierać wszystkie telefoniczne zgłoszenia tak sprawnie i szybko, jak tylko będzie to możliwe.

Przy okazji przypominamy, że aby ograniczyć ryzyko zachorowania warto szczególnie dokładnie przestrzegać podstawowych zasad higieny, myć często ręce, unikać dużych skupisk i kontaktów z osobami przyjeżdżającymi ze stref objętych wysoką liczbą zachorowań.