Hekko.pl
Transfer domen
Serdecznie zapraszamy do skorzystania z realizowanego przez nas transferu nazw domen. Ofeujemy szeroki wybór rozszerzeń, dzięki którym Twoja strona zyska nową – należycie oddającą jej charakter nazwę. Zapewniamy profesjonalną obsługę podczas przenoszenia domeny, jak również konkurencyjne ceny.

Transfer nazwy domeny polega na przeniesieniu prawa do obsługi domeny internetowej na wybraną firmę. Dotyczy to zmiany delegacji, odnawiania oraz fakturowania.
Przed rozpoczęciem transferu domeny, prosimy o założenie konta w Panelu Klienta na stronie www.hekko.pl/panel. Poniżej opisane są procedury transferu domen polskich, globalnych i europejskiej.
Procedura dla domen polskich (pl, regionalne, funkcjonalne)
Transfer domeny należy rozpocząć najwcześniej po 5 dniach od daty rejestracji lub odnowienia domeny. W przypadku transferu domeny z NASK dodatkowo nie później niż na 4 tygodnie przed wygaśnięciem jej terminu ważności.
Transfer domeny polskiej jest bezpłatny i nie przedłuża jej ważności.

1. Transfer domen polskich z NASK:
Drogą mailową zostanie wysłany wniosek reprezentowania abonenta przez Consulting Service – Naszego partnera w zakresie rejestracji domen. Wniosek wraz z odpowiednimi dokumentami należy przesłać faksem na numer znajdujący się na formularzu transferowym. Lista dokumentów znajduję się na stronie: http://dns.pl/porozumienie/FAQ.html#4. Przed wysłaniem wniosku prosimy o kontakt na adres e-mail biuro@hekko.pl.

2. Transfer domen polskich od innego operatora:
Aby rozpocząć transfer domeny od innego rejestratora, należy zalogować się do Panelu Klienta i wybrać zakładę "Domeny" -> "Transfer". Tam, po uzupełnieniu formularza nazwą domeny oraz kodem authinfo, nasz pracownik sprawdzi przesłane dane i zainicjuje transfer.
Kod AuthInfo należy uzyskać od obecnego rejestratora nazwy domeny.

W każdym z przypadków na adres administracyjny abonenta domeny zostanie wysłany e-mail z prośbą o potwierdzenie transferu. Transfer musi zostać potwierdzony poprzez kliknięcie w link przez Abonenta domeny.
Ważne: musi występować zgodność danych abonenta u obecnego operatora domeny oraz w naszej firmie.
Procedura dla domen globalnych (com, net, org, name, biz, info)
Aby rozpocząć transfer domeny od innego rejestratora, należy zalogować się do Panelu Klienta i wybrać zakładę "Domeny" -> "Transfer". Tam, po uzupełnieniu formularza nazwą domeny oraz kodem authinfo, zostanie wygenerowana faktura pro-forma zgodnie z poniższym cennikiem. Po jej opłaceniu nasz pracownik sprawdzi przesłane dane i zainicjuje transfer.
Kod AuthInfo należy uzyskać od obecnego rejestratora nazwy domeny.

Po otrzymaniu niezbędnych danych wystawimy fakturę pro-formę za transfer domeny. Transfer zostanie zainicjowany po zaksięgowaniu wpłaty. Na adres administracyjny abonenta domeny zostanie wysłany e-mail z prośbą o potwierdzenie transferu. Transfer musi zostać potwierdzony poprzez kliknięcie w link.

Transfer domeny globalnej jest płatny (wg ceny jak za przedłużenie domeny) i wiąże się z automatycznym przedłużeniem domeny o kolejny rok od obecnej daty ważności.
Procedura dla domen europejskich
Aby rozpocząć transfer domeny od innego rejestratora, należy zalogować się do Panelu Klienta i wybrać zakładę "Domeny" -> "Transfer". Tam, po uzupełnieniu formularza nazwą domeny oraz kodem authinfo, zostanie wygenerowana faktura pro-forma zgodnie cennikiem jak za przedłużenie domeny. Po jej opłaceniu nasz pracownik sprawdzi przesłane dane i zainicjuje transfer. Jeśli kod authinfo będzie poprawny, transfer dojdzie do skutku natychmiastowo (bez dodatkowego potwierdzenia e-mail).
Kod AuthInfo należy uzyskać od obecnego rejestratora nazwy domeny.

Transfer domeny europejskiej jest płatny (wg cennika jak za przedłużenie domeny) i wiąże się z automatycznym przedłużeniem domeny o kolejny rok od obecnej daty ważności.

Procedura dla domen zarejestrowanych przez naszego partnera - Consulting Service
W celu przeniesienia domen zarejestrowanych u naszego partnera - firmy Consulting Service - należy skorzystać z formularza "E-cesji". W tym wypadku wystarczy od obecnego rejestratora domeny uzyskać kod e-cesji (nie mylić z kodem authinfo), a następnie w Panelu Klienta (www.hekko.pl/panel) wprowadzić kod wraz z nazwą domeny w zakładce "Domeny" -> "E-cesja". Po podaniu poprawnych danych, automatycznie rozpocznie się procedura przenoszenia domeny. Na adresy e-mail podane u starego rejestratora oraz u nas zostaną wysłane wiadomości z zaproszeniem do dokończenia operacji. Wiadomości zawierają odnośniki, po których kliknięciu i zatwierdzeniu operacji na ekranie, spowodują przeniesienie domeny do naszej firmy.Transfer domen polskich (.pl), w tym funkcjonalnych (np. .com.pl, .net.pl, .org.pl) i regionalnych (np. .waw.pl) jest bezpłatny.
Transfer pozostałych domen jest płatny według cennika jak za przedłużenie domeny.
Nasza spółka zapewnia hosting dla: rosenthal Nasza spółka zapewnia hosting dla: inwestycje Nasza spółka zapewnia hosting dla: szybko Nasza spółka zapewnia hosting dla: lufthansa Nasza spółka zapewnia hosting dla: superpharm Nasza spółka zapewnia hosting dla: yamaha